a

a

piątek, 4 grudnia 2015

Świąteczne nieporządki


Jutro. To słowo prześladuje mnie od poniedziałku. Święta za pasem, a ja wciąż w lesie. W niedzielę postanowiłam, że od jutra wezmę się za porządki. Poniedziałek jednak był taki przygnębiający, że zapadłam się w fotel i utonęłam w lekturach. Poczytałam sobie o łowcy głów Jo Nesbo, pośmiałam ze „Statecznej i postrzelonej” Moniki Szwai, skończyłam ostatni tom „Gry o tron” Georga R.R. Martina, przeleciałam jeszcze raz własne i Anczyne losy J. Kupniewskiej ( ;))) ), i z poniedziałku zrobiła się środa. Dobra. Od jutra. 
W czwartek pojechałam do Choszczna na zakupy i wylądowałam u Olki. Naprawdę miałam zamiar wypić szybką herbatę, wrócić do domu i wziąć się za sprzątanie, ale gdy zobaczyłam jakie cuda wyczynia Ola... Ze dwie godziny oglądałam i podziwiałam, wybierałam dla siebie i próbowałam pomóc. Wróciłam późnym wieczorem i obiecałam sobie, że od jutra to już koniecznie ;) Bo przecież nie postawię takich cudeniek na zasyfionych parapetach, gdzie wciąż pysznią się badyle po dawno uschniętych ziołach, czy na zakurzonych, pełnych jakichś dziwnych szpargałów półkach.Ale cóż, dziś napatoczyła się Anka i przywiozła ze sobą Hanię. Hanka ruszyła do obory, rozpieszczać i tuczyć smakołykami i tak strasznie grubą już Cytrynę. Nie mam doświadczenia z kotnymi kozami, ale na moje oko Cytryna nosi w brzuchu co najmniej bliźniaki. Ajron twierdzi, że powinna się rozsypać pod koniec stycznia. Będę babcią ;). Teraz leżę sobie w sypialni i klikam na klawiaturze, ale od jutra z samego rana... no, wiecie ;).

A jak u Was? Domy lśnią i błyszczą, a ciasto na pierniki dojrzewa w spiżarni? Czy weźmiecie się za wszystko już od jutra? ;)))

11 komentarzy:

 1. Pfff... od poniedziałku, albo i nie:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście,że od jutra:)))

  OdpowiedzUsuń
 3. phiii, od poniedziałku, tylko jeszcze nie wiem którego...

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście jeszcze prawie trzy tygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A w ogóle kto powiedział, że porządki mus robić na święta? Ja tam robię, kiedy jest bajzel. Święta mi w tym nie przeszkadzają, w związku z tym się nie stresuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, a jak ciągle jest bajzel? To święta mogą być pretekstem do posprzątania ;)

   Usuń
 6. Właściwie powinno się sprzątać po świętach, jak już cały ten galimatias minie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ekhem...
  Do Wielkanocy daleko, koleżanko.

  OdpowiedzUsuń